MFD

Jautājumi un atbildes

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem:

Jautājums

Vai Medicīniskajai firmai „Dziedniecība” (MFD) ir Sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kas saskaņā ar likuma “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 20.pantu samazina nodokli par 85 procentiem no saziedotās summas?

 

Atbilde

Uz šo brīdi MFD šāda statusa nav. Neskatoties uz to, ka MFD labdarības programma „Palīdzi” pilnībā atbilst likumam „Par sabiedriskā labuma organizācijām”, Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” (MFD) ir komerciāla organizācija, kas nevar būt reģistrēta kā sabiedriskā labuma organizācija. Lai MFD labdarības programma saņemtu sabiedriskā labuma organizācijas statusu, MFD nepieciešams izveidot jaunu labdarības organizāciju, kas nodarbotos tikai ar labdarības organizāciju „Palīdzi”. Taču pirmajā etapā, MFD pieņēma lēmumu nesarežģīt šīs labdarības programmas sākuma periodu un pieņemt ziedojumus uz jau esošās firmas vārda. MFD labdarības programmas atdalīšanās atsevišķā bezpeļņas organizācijā ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu tiks realizēta tiklīdz labdarības akcija „Palīdzi” saņems sabiedrības atzinību un atbalstu, kā arī ekonomiski attaisnosies.

Vēlamies atzīmēt, ka sabiedriskā labuma organizācijas statusa neesamība ietekmē tikai juridisko personu, kas veic ziedošanu, nodokļu aplikšanu, kā arī ļauj MFD samazināt labdarības programmas organizēšanas un darbības izdevumus, taču nekādā gadījumā negatīvi neietekmē ziedojumu caurredzamību un efektivitāti. Tieši otrādi, pateicoties tam, ka nav nepieciešami atsevišķas organizācijas administrēšanas izdevumi, visi saņemtie ziedojumi pilnībā līdz pēdējam santīmam tiek novirzīti medicīniskās palīdzības sniegšanai trūcīgajiem.

 

web izstrāde, interneta veikalu izstrāde un seo web hostings, .net hostings, serveru noma
Top.LV